Programování

Programování

python + django a frontend

Python a Django

Python je programovací jazyk, který má přehlednou a uživatelsky přívětivou syntaxi. Podporuje mnoho programovacích stylů a těší se velké popularitě. Často se učí na školách a v praxi se uplatní ve strojovém učení, práci s texty, tvorbě webů, datové analýze. Často bývá jako skriptovací jazyk u různých systému (ať už hardware nebo sw produkty). Můžete v něm udělat téměř vše.

Django je propracovaný webový framework pro tvorbu webových aplikací postavený na Pythonu. Mnoho věcí je tam vyřešených a vývojář se může soustředit na samotnou logiku aplikace.

HTML, CSS, JS, Bulma

HTML, CSS a JavaScript v dnešní době internetu patří neodmyslitelně k sobě. Neexistuje moderní web, kterému by chyběla jedna z těchto součástí. HTML je značkovací jazyk, který pomocí tagů definuje strukturu webu. CSS jsou pak pravidla pro vzhled, přechody a animace. JavaScript je pak funkční a logická část, pomocí kterého se dá ovládat vše, co se na stránce děje.

Vztah webu a jeho součástí: web se skládá z více stránek (pokud to není jednostránkový web). Stránky jsou navzájem propojené odkazy a každá stránka je definovaná HTML kódem. Pro celý web by pak měl existovat jednotný styl definovaný pomocí CSS a JavaScript, který vykonává potřebné chování.

Bulma je CSS framework vytvořený pro tvorbu vzhledu webu, jsou tam definované různé komponenty a chování, které si lze podle vlastního uvážení přenastavit. Tento framework je responzivní - to znamená, že se dokáže přizpůsobit různým velikostem displaye.

Chci začít hned teď!